Przyjaźń bez barier

Nasza Fundacja we współpracy z przedszkolem MALI PRZYJACIELE realizuje projekt „Przyjaźń bez barier”.

Celem projektu jest zapoznanie dzieci z problematyką niepełnosprawności wśród ich rówieśników.

Poprzez spotkania z dziećmi niepełnosprawnymi ruchowo, niewidzącymi, niesłyszącymi, pragniemy nauczyć dzieci akceptacji i tolerancji. Radosną zabawą i wspólnymi rozmowami przełamujemy bariery i strach towarzyszący takim kontaktom. A także zaspokajamy naturalną ciekawość dzieci (Jak czytasz książkę skoro nie widzisz? Jak rozmawiasz skoro nie słyszysz? Jak możemy wspólnie spędzić czas? Czy możesz tańczyć poruszając się na wózku?) . Uczymy w ten sposób dzieci prawidłowych zachowań w relacjach z osobami niepełnosprawnymi.​

Chcemy, aby w pełni dobrze funkcjonujące dzieci i ich rówieśnicy borykający się z różnymi problemami, WSPÓLNIE odkrywali, poznawali otaczający nas świat. I aby czerpali garściami ze wspólnej zabawy, śmiechu…

W ramach projektu „Przyjaźń bez barier” m.in. nawiązaliśmy pierwsze przyjaźnie z dziećmi ze szkoły Akademia Dobrej Edukacji w Gdańsku.

Z dużym zainteresowaniem uczestniczyliśmy również w spotkaniu dzieci z niewidomym Panem Michałem, który w niezwykły sposób przedstawił nam swój świat, opowiedział i pokazał jak radzi sobie z problemami życia codziennego.

Miejscem niezwykle sprzyjającym przełamywaniu barier i wspólnemu poznawaniu się dzieci jest także Sala Doświadczania Świata, z której korzystają podopieczni Fundacji oraz ich rówieśnicy.

W ramach projektu organizujemy również w zaprzyjaźni

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DZIECI I OPIEKUNÓW DO WSPÓŁPRACY W RAMACH REALIZOWANEGO PROJEKTU.