Czym się zajmujemy

Szanowni Państwo,

W kilku słowach pragniemy przybliżyć Państwu charakter i zakres działania naszej Fundacji mając szczerą nadzieję, iż w ten sposób uda nam się zainteresować Państwa naszymi działaniami.

Nasza fundacja – Instytut Edukacji i Rozwoju BEZ BARIER w Gdańsku została utworzona w wyniku inicjatywy grupy niezwykle zaangażowanych osób, które przez okres ostatnich kilkunastu lat są czynnie zaangażowane w pracę z dziećmi z autyzmem oraz stałe wsparcie, pomoc ich rodzinom.

Fundacja skupia wokół siebie wielu specjalistów z różnych dziedzin życia, których wieloletnie doświadczenie i nabyta wiedza pozwalają na przeprowadzanie kompetentnych konsultacji i rzetelnych porad dotyczących pracy i rozwoju dzieci z autyzmem.

Naszym celem jest stworzenie dzieciom z autyzmem, jak najbardziej optymalnych i dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb, warunków umożliwiających ich psychofizyczny rozwój.

Staramy się udzielić każdemu z naszych podopiecznych i jego rodzinie pomocy dostosowanej do indywidualnych potrzeb w danym momencie. Podążamy za naszym podopiecznym i jego rodziną w jego trudnej „wędrówce” w świecie terapii. Nasza współpraca daje dziecku oraz rodzinie poczucie bezpieczeństwa, niezwykle istotnego dla nich wsparcia, a co najważniejsze skutkuje istotnymi postępami w terapii dziecka i jego rozwoju. Fundacja realizuje szeroki wachlarz działań do których należą m.in. specjalistyczne konsultacje, szkolenia dla rodziców i terapeutów, wsparcie w edukacji przedszkolnej i szkolnej, współpraca z poradniami itp..